Bezpečnost penzijního připojištění

 

Penzijní připojištění patří v současné době mezi nejvýhodnější státem podporovanou formou spoření a to při velmi nízké míře rizika.
 

Chcete si zajistit mimo penzi další příjem?


Naši specialisté vám poradí, jak správně vybrat penzijní připojištění, domluvte si nezávaznou schůzku. Sami si můžete na kalkuačce penzijního připojištění spočítat, kolik budou činit vaše úspory včetně státních příspěvků a zhodnocení v budoucnosti. Nebo si v našem penzijním připojištění srovnání dobře prohlédněte zhodnocení v jednotlivých letech u jednotlivých penzijních fondů v ČR.

 

Sjednejte si penzijní připojištění


Proč se penzijní připojištění považuje za bezpečný produkt?


Každý penzijní fond v ČR musí být ze zákona členem Asociace penzijních fondů České republiky. V současné době je v ČR členy celkem 10 penzijních fondů a 2 přidružené penzijní fondy (viz. penzijní připojištění v České republice) a jejich podnikání je regulováno velmi striktními pravidly.


Penzijní připojištění je upraveno zákonem č. 42/1994 Sb. o penzijním připojištění se státním příspěvkem v platném znění, který stanovuje přísná pravidla pro vznik a fungování penzijního fondu.


Mezi nejdůležitější podmínky zákona o penzijním připojištění patří například velice přísná pravidla pro investování vložených peněz. Peníze vložené na penzijní připojištění jsou z největší části investovány do nejméně rizikových forem a to do státem garantovaných cenných papírů.


Další povinností penzijního fondu je mítzákladní jmění tvořené pouze vklady peněžitými a to v minimální výši 50 milionů korun. Vklady musí být splaceny před podáním žádosti o povolení ke vzniku a činnosti penzijního fondu.
 

Sjednejte si penzijní připojištění 

 

Depozitář


Důležitým prostředkem, který zvyšuje bezpečnost penzijního fondu, je depozitář. V podstatě jde o banku, u které jsou účty penzijního fondu a která zajišťuje obchodování na finančním trhu a běžný platební styk. Důležité je, že penzijní fond a depozitář nesmí být přímo ani nepřímo majetkově nebo personálně propojeny.


Příspěvky klientů na penzijní připojištění u jednotlivých penzijních fondů však nejsou ze zákona pojištěny. Neexistuje tedy ani žádný "státní fond", který by mohl v případě krachu fondu vyplatit klienty jako je tomu v případě bankovních vkladů. Proto všechny penzijní fondy podléhají přísnému státnímu dozoru, který vykonává Česká národní banka a Ministerstvo financí ČR.


Státní dozor se vždy snaží, aby klienty zaniklého penzijního fondu převzal jiný fond, případně účastníci penzijního připojištění mají ze zákona garantovanou tzv. "první věřitelskou třídu"


Určitou záruku pro klienty a jejich příspěvky na penzijní připojištění dává i to, že všechny dnes v České republice existující penzijní fondy jsou členy silných mezinárodních finančních skupin, které si jakékoliv pošramocení pověsti prostě nemohou dovolit.
 

Ikonka na zaslání dotazu pro penzijní připojištění


Chcete se dozvědět více o penzijním připojištění či jak ochránit vaše prostředky?

 

Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na penzijní připojištění, který přesně na míru sestaví váš finanční plán pro penzijní připojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.

 

 


TOPlist