Co je penzijní připojištění

 

Penzijní připojištění je považováno za velice výhodnou formu dlouhodobého spoření se státním příspěvkem, která vám zajistí určitou výši finančních prostředků mimo váš důchod pro zabezpečení ve stáří.

Chcete si zajistit mimo penzi další příjem?

 

Naši specialisté vám poradí, jak správně vybrat penzijní připojištění, domluvte si nezávaznou schůzku. Sami si můžete na kalkuačce penzijního připojištění spočítat, kolik budou činit vaše úspory včetně státních příspěvků a zhodnocení v budoucnosti. Nebo si v našem penzijním připojištění srovnání dobře prohlédněte zhodnocení v jednotlivých letech u jednotlivých penzijních fondů v ČR.

 

 Sjednejte si penzijní připojištění
 

Penzijní připojištění jako výhodné spoření
 

Penzijní připojištění je výhodné jako nástroj dlouhodobého spoření. Základem penzijního připojištění je pravidelné střádání menších finančních částek během vašeho ekonomicky aktivního života, které se hromadí na osobním účtu klienta penzijního připojištění.


Prostředky, které za celou dobu spoření na penzijním připojištění naspoříte, vám mohou být v budoucnosti vypláceny pravidelně např. měsíčně nebo jednorázově. O tom, jakou formu výplaty vašeho penzijního připojištění zvolíte, nemusíte přemýšlet již při uzavíraní smlouvy o penzijním připojištění, ale například až při výběru peněz z penzijního připojištění.
 

Kdy penzijní připojištění založit?

 

Penzijní připojištění se vyplatí sjednat co nejdříve, neboť čím dříve začnete, tím více na penzijním připojištění naspoříte a také část svých naspořených prostředků z penzijního připojištění můžete využít již po 15 letech spoření.


V České republice má své penzijní připojištění již přes 4,3 milionu lidí, jejichž průměrný věk přesahuje 40 let.


Důležitým argumentem pro brzké zahájení penzijního připojištění je celkový získanýý výnos. Díky složenému úročení totiž peníze vložené na penzijní připojištění vydělávají další peníze. Což znamená, že se každý rok úročí celková uspořená částka na penzijním připojištění, která se bude rok od roku zvyšovat.

 

Sjednejte si penzijní připojištění 

 

Jakou výši příspěvku na penzijní připojištění zvolit?

 

Výše příspěvku, kterou odvádíte na penzijní připojištění je zcela individuální a závisí pouze na váš jako účastníkovi penzijnho připojištění a vašich nynějších finančních možnostech.


Pro správné nastavení příspěvku na penzijní připojištění je třeba brát v úvahu:

  • váš nynější pravidelný příjem a očekávaný budoucí příjem,
  • váš současný věk a předpokládaný odchod do důchodu,
  • eventuelní možnost příspěvku na penzijní připojištění třetí osobou, např. zaměstnavatele.


Váš měsíční příspěvek na penzijní připojištění by měl být úměrný. Měl by být tak vysoký, aby vám v budoucnu zabezpečil dostatečně významný příspěvek do vašeho rozpočtu penzisty, ale na druhou stranu by váš příspěvek na penzijní připojištění neměl příliš zatěžovat běžný váš rozpočet.


Příspěvky na penzijní připojištění lze během spoření přizpůsobovat svému aktuálnímu finančnímu příjmu. Příspěvky můžete tedy libovolně snižovat, zvyšovat nebo zažádat o přerušení nebo odklad placení příspěvků na penzijní připojištění.


Ze začátku mohou být příspěvky na penzijní připojištění nižší. Zejména mladší klienti se svým pracovním postupem a zvyšováním příjmů si pak mohou příspěvky na penzijní připojištění zvyšovat, aby bylo na konci penzijního připojištění dosaženo uspokojivé části úspor na účtu klienta.


Spočítejte si, kolik získáte v rámci penzijního připojištění na penzijní připojištění kalkulačka nebo se podívejte se na penzijní fondy srovnání, kde vám názorně ukážeme penzijní připojištění a jeho porovnání v rámci jednotlivých penzijních fondů.
 

4 druhy penze z penzijního připojištění

  • starobní (sjednává se vždy, od 60tého věku),
  • invalidní, pro případ úrazu vedoucího k invaliditě,
  • výsluhová (již po 15ti letech spoření, bez ohledu na věk, tak můžete mít k dispozici až 50 % naspořené částky na penzijním připojištění),
  • pozůstalostní, pro zabezpečení vašich blízkých.

 

Ikonka na zaslání dotazu pro penzijní připojištění


Chcete se dozvědět více o penzijním připojištění či jak si přilepšit k vašemu důchodu?

 

Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na penzijní připojištění, který přesně na míru sestaví váš finanční plán pro penzijní připojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.


Spočítejte si, kolik získáte v rámci penzijního připojištění na penzijní připojištění kalkulačka nebo se podívejte se na penzijní fondy srovnání, kde vám názorně ukážeme penzijní připojištění a jeho porovnání v rámci jednotlivých penzijních fondů.
 

 


TOPlist