Vyplacení exekuce

I když už byla na váš majetek uvalena exekuce, nemusí být ještě všechno ztraceno. Můžete se dostat z finančních problémů a zachránit, co se dá. Musíte ale svou situaci začít řešit co nejdříve. Čím dříve začnete, tím větší naději na úspěch máte. Jediným řešením je vyplacení exekuce, proto si o něm zjistěte co nejvíce a sežeňte si co nejlepšího investora.
 

Jak se dá řešit exekuce na majetku

Vyřešit exekuci na majetku může už jen vyplacení exekuce. A to je možné provést dvěma způsoby v závislosti na tom, na jaký majetek vám byla exekuce uvalena. Je možné vyplácet exekuci na movitém majetku i na nemovitosti.
 

Exekuce na nemovitosti

Pokud máte exekuci na nemovitosti, pak si zažádáte o úvěr k vyplacení exekuce a ten zaručíte právě nemovitostí, kterou budete vyplácet.
 

Exekuce na movitý majetek

Vyplacení exekuce movitého majetku se provádí také úvěrem k vyplacení exekuce, který je potřeba zaručit nemovitostí. Pokud nemovitost vlastníte, pak je vše v pořádku. Pokud nemáte k dispozici vlastní nemovitost, je možné použít nemovitost třetí osoby, která s jejím zastavením souhlasí.
 

Parametry úvěru

Úvěr k vyplacení exekuce má výhodné podmínky
Úroková sazba začíná už na deseti procentech
Doba splácení úvěru může být až dvacet nebo třicet let
Výše úvěru je závislá na hodnotě nemovitosti
Obvykle investoři nabízí 70 i 80% z její hodnoty
 

Kdy můžete o úvěr k vyplacení exekuce požádat

Získání úvěru k vyplacení exekuce není omezeno žádnými dalšími podmínkami. Stačí být pouze občan České republiky straší osmnácti let a disponovat nemovitostí k zastavení úvěru.
 

Kdy je nejlepší situaci řešit

Vůbec nejlepším řešením je, se do podobné situace vůbec nedostat. Ovšem pokud už se stalo, že vám byla na majetek uvalena exekuce, pak je potřeba situaci řešit co nejdříve. I když si investoři dobře uvědomují naléhavost řešení, není možné poskytnout úvěr ze dne na den. Aby byl dostatek času vše náležitě vyřešit a nic neuspěchat, obraťte se na odborníky ihned po doručení soudního rozhodnutí o exekuci. Čím dřív budete svou situaci řešit, tím máte větší jistotu, že se vyřeší ve váš prospěch.
 

TOPlist