Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění

 

Příspěvek na penzijní připojištění od zaměstnavatele je velice výhodný pro obě strany, neboť díky příspěvku na penzijní připojištění tak ušetří nejen zaměstnanec ale i zaměstnavatel.
 

Chcete si zajistit mimo penzi další příjem?


Naši specialisté vám poradí, jak správně vybrat penzijní připojištění, domluvte si nezávaznou schůzku. Sami si můžete na kalkuačce penzijního připojištění spočítat, kolik budou činit vaše úspory včetně státních příspěvků a zhodnocení v budoucnosti. Nebo si v našem penzijním připojištění srovnání dobře prohlédněte zhodnocení v jednotlivých letech u jednotlivých penzijních fondů v ČR.

 

Sjednejte si penzijní připojištění


Nespornou výhodou přípěvku na penzijní připojištění je to, že pokud by byla zaměstnanci vyplacena stejná částka jako mzda, podléhala by odvodu na zdravotní a sociální pojištění a dani z příjmů. Účastníci penzijního připojištění (zaměstnanci), ale i zaměstnavatelé mají tak možnost nepřímo si zvýšit příjem. 

 

Penzijní připojištění novela

 

Od 1. 1. 2008 je platná novela zákona, která změnila platné znění zákona 42/1994 Sb., o penzijním připojištění se státním příspěvkem, díky které si může zaměstnavatel zaměstnancům přispívat na penzijní připojištění a to bez jakéhokoliv omezení horní hranice příspěvku.


Pokud zaměstnavatel přispívá svým zaměstnancům na penzijní připojištění a chce tyto výdaje na penzijní připojištění uplatnit jako daňové náklady, musí tyto příspěvky na penzijní připojištění být podloženy smlouvou se zaměstnancem.


Na straně zaměstnance se příspěvky na penzijní připojištění posuzují jako osvobozený příjem ze závislé činnosti maximálně však do výše 24.000,- Kč ročně (jedná se o součet příspěvků na penzijní připojištění a na životní pojištění od téhož zaměstnavatele).


Dále podle novely nesmí penzijní fondy při uzavírání smluv o spolupráci poskytovat zaměstnavatelům různé benefity, pokud jejich zaměstnanci právě s nimi uzavřou penzijní připojištění. Zároveň platí zákaz pro firmy předepisovat vybraný fond svým zaměstnancům.
 

Ikonka na zaslání dotazu pro penzijní připojištění


Chcete se dozvědět více o penzijním připojištění či jak si přilepšit k vašemu důchodu?

 

Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na penzijní připojištění, který přesně na míru sestaví váš finanční plán pro penzijní připojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.

 


TOPlist