Penzijní připojištění zrušení

 

Pokud přemýšlíte o zrušení penzijního připojištění, ať z finančního nebo jiného důvodu, dříve než penzijní připojištění opravdu zrušíte, dobře to zvažte, neboť zrušení penzijního připojištění je pro klienty ne zrovna výhodné.
 

Chcete si zajistit mimo penzi další příjem?


Naši specialisté vám poradí, jak správně vybrat penzijní připojištění, domluvte si nezávaznou schůzku. Sami si můžete na kalkuačce penzijního připojištění spočítat, kolik budou činit vaše úspory včetně státních příspěvků a zhodnocení v budoucnosti. Nebo si v našem penzijním připojištění srovnání dobře prohlédněte zhodnocení v jednotlivých letech u jednotlivých penzijních fondů v ČR.

 

Sjednejte si penzijní připojištění


Podmínky zrušení penzijního připojištění


Aby klient získal státní příspěvek na penzijní připojištění, musí totiž splnit určité podmínky a to:

  • musí spořit do 60 let věku,
  • musí spořit minimálně 5 let.

 

Odbytné z penzijního připojištění


Pokud se klient rozhodne penzijní připojištění ukončit dříve, musí podat písemnou výpověď z penzijního připojištění a poté získá nárok na tzv. odbytné (nutnou podmínkou však je penzijní připojištění trvající alespoň 12 měsíců).

Odbytné tvoří příspěvky účastníka na penzijní připojištění zhodnocené o výnosy z hospodaření penzijního fondu. Klient však v tomto případě přichází o státní příspěvek.


Stejně jako u jiných produktů, také při výplatě prostředků z penzijního připojištění je dosažený výnos na penzijním spoření klientům zdaňován (v případě odbytného není základ daně zdaněn sazbou 15 % ale 25 %). 

 

Sjednejte si penzijní připojištění 
   

Chcete jen přejít k jinému penzijnímu fondu?


Pokud tedy jen nejste spokojeni se stávajícím penzijním fondem, je rozhodně výhodnější převést peněžní prostředky na penzijním připojištění do jiného penzijního fondu, tzn. vypovědět smlouvu se svým stávajícím penzijním fondem a uzavřít nové penzijní připojištění s jiným penzijním fondem.

Tímto nepřijdete ani státní příspěvek na penzijní připojištění ani o výnosy z hospodaření původního fondu.

Od 1. 8. 2009 však vzešla v platnost novela zákona, kdy si penzijní fond za převedení penzijního připojištění k jinému penzijnímu fondu může účtovat poplatek až 800,- Kč (toto penále se vztahuje na klienty penzijního připojištění, kteří spoří méně než 5 let).

Ikonka na zaslání dotazu pro penzijní připojištění


Chcete se dozvědět více o penzijním připojištění či jak převést vaše prostředky na penzijním připojištění k jinému fondu?

 

Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na penzijní připojištění, který přesně na míru sestaví váš finanční plán pro penzijní připojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.


Spočítejte si, kolik získáte v rámci penzijního připojištění na penzijní připojištění kalkulačka nebo se podívejte se na penzijní fondy srovnání, kde vám názorně ukážeme penzijní připojištění a jeho porovnání v rámci jednotlivých penzijních fondů.


TOPlist